Yu-Gi-Oh! Greek Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yu-Gi-Oh! Το Ελληνικό φόρουμ.




Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Συνέντευξη με τον Chosen Duelist

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Συνέντευξη με τον Chosen Duelist Empty Συνέντευξη με τον Chosen Duelist Παρ Φεβ 23, 2018 11:42 pm

teliosmetonma 
teliosmetonma
1. Ξέρεις να παίζεις yugioh?
2. Εάν ξέρεις από πότε?
3. Την σειρά yugioh duel monsters την έβλεπες καθόλου?
4. Εάν ναι από το 1-10 πως θα την βαθμολογούσες?
5. Ποιο είναι το αγαπημένο σου τέρας από τη σειρά?
6. Ποιος είναι ο αγαπημένος σου χαρακτήρας από τη σειρά?
7. Τι άλλα παιχνίδια με κάρτες ξέρεις και ποια είναι τα αγαπημένα σου?
8. Ποια είναι τα αγαπημένα σου anime, cartoons?
9. Πιστεύεις πως είναι ωραίο να υπάρχουν τουρνουά στο φόρουμ?
10. Από κάρτες που σου ανήκουν έχεις αρκετές?

Μιας και σπέσιαλ μελος που είσαι οταν τελειώσεις θα σου κανω και καποιες αλλες ερωτησεις Συνέντευξη με τον Chosen Duelist Wink

Μπορείς να απαντήσεις κατεβατά όλες τις ερωτησεις σε ενα ποστ ή μια ερωτηση για καθε ποστ ο,τι σε βολεύει

Chosen Duelist 
Chosen Duelist
1. Ξέρεις να παίζεις yugioh?
Mέχρι και GX decks ξέρω να παίζω. Παραπέρα όχι ακόμα.

2. Εάν ξέρεις από πότε?
Από το 2011 αν θυμάμαι καλά

3. Την σειρά yugioh duel monsters την έβλεπες καθόλου?
Είχα δει κάποια διάσπαρτα επεισόδια παλιά. Τη βλέπω αυτούς τους δύο μήνες όμως. Κοντεύω να τελειώσω τη 2η σεζόν. Εχώ πωρωθεί για τα καλά μπορώ να πω!

4. Εάν ναι από το 1-10 πως θα την βαθμολογούσες?
10 χαλαρά. Το καλύτερο anime που έχω δει είναι μέχρι τώρα

5. Ποιο είναι το αγαπημένο σου τέρας από τη σειρά?
Magician of Black Chaos cheers

6. Ποιος είναι ο αγαπημένος σου χαρακτήρας από τη σειρά?
Πραγματικά όποιον και να πω θα έχω τύψεις μετά γιατί λατρεύω τα decks τους. Αντέ ας πως τον Kaiba

7. Τι άλλα παιχνίδια με κάρτες ξέρεις και ποια είναι τα αγαπημένα σου?
Uno, τα κλασσικα (πόκερ, δηλωτή, αγωνία, ξερή, 31), Υπέρ Ατού, Triple Triad, Tetra Master, Gwent, Shadowverse, Evoker, Heartstone. Δοκίμασα να παίξω και magic the gathering μια φορά αλλά δεν μου άρεσε και τόσο. Το αγαπημένο μου από όλα αυτά είναι πρώτον το Triple Triad και κατά δεύτερον το Shadowverse

8. Ποια είναι τα αγαπημένα σου anime, cartoons?
Από anime Dragonball, Deathnote, Sailor Moon, Garo. Aπό cartoons Αvengers Earth's Mightest Heroes, Spiderman TAS, Saber Rider & The Star Sheriffs, Transformers G1, Gi-Joe, Thundercats, Silverhawks, He-Man, TMNT 1987 και άλλα πολλά.

9. Πιστεύεις πως είναι ωραίο να υπάρχουν τουρνουά στο φόρουμ?
Για την ώρα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να σου πω την αλήθεια να ασχοληθώ επείδή λιώνω σε πολλά άλλα παιχνίδια συν το Yugioh Duel Links. Δεν γνωρίζω κιόλας πέρα από μέχρι GX κανόνες οπότε δεν είμαι έτοιμος θεωρώ για κάτι τέτοιο. Αλλά ναι εφόσον είστε γνώστες τα σπάει που παίζετε κιόλας μεταξύ σας. Κάποτε ίσως ασχοληθώ και γω.

10. Από κάρτες που σου ανήκουν έχεις αρκετές?
Δεν έχω καθόλου κάρτες. Το anime όταν παιζόνταν στην τηλεόραση πήγαινα Β' Λυκείου. Τότε δίναμε πανελλήνιες στη Β' και τη Γ' Λυκείου οπότε δεν έβλεπα καθόλου παιδικά σχεδόν γιατί είχα διαβάσματα και φροντιστήρια όλη μέρα. Δυστυχώς ούτε οι φίλοι μου αλλά ούτε και όσοι γνώριζα της ηλικίας μου έβλεπαν τίποτα και δεν με κόλλησαν να ασχοληθώ ούτε να δω το anime ούτε να παίξω. Τα ίδια και τα χρόνια των σπουδών όσο απίστευτο και αν ακούγεται αυτό. Αν και τώρα που το σκέφτομαι μια φορά μόνο είχα δοκιμάσει κάποιο yugioh game σε ενα gba ενός φίλου και μου είχε φανεί ενδιαφέρον. Το 2011 όπως είπα ασχολήθηκα να μάθω. Ενάς φίλος μου ιντερνετικός μου έμαθε και έλιωσα τότε τα παιχνίδια του psp. Με κανονικές κάρτες δεν έχω παίξει ποτέ, θα γούσταρα πολύ να το κάνω. Να μπω σε διαδικασία πάλι να αγοράσω κάρτες δεν νομίζω πως πρόκειται να ασχοληθώ γιατί εδώ που μένω δεν θα έχω να παίξω με κάποιον. Αν ζούσα Αθήνα π.χ. σίγουρα θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα. Εδώ σε νησί σώθηκες...

http://prig.forumgreek.com
teliosmetonma 
teliosmetonma
Όντως ωραίος ο black chaos Wink

δηλαδή σκοπεύεις να δεις ολες τις σειρες yugioh?

Chosen Duelist 
Chosen Duelist
Σίγουρα μέχρι και GX που τα έχω κατεβασμένα. Μετά θα δούμε. Το πιο πιθανό είναι ναι πάντως.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

http://prig.forumgreek.com
teliosmetonma 
teliosmetonma
Ωραια... Λοιπόν να ξερεις πως στην ενότητα Yu-Gi-Oh duel monsters εχουμε αρκετό πραμα για σενα που την βλεπεις. Επίσης δες και στο "Συγκρίσεις για τη σειρα" Wink

Chosen Duelist 
Chosen Duelist
ΟΚ. Αν θέλεις ρώτησε και άλλα πράγματα για το Yugioh πάντως. Μόλις τελείωσα τη 2η σεζόν

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

http://prig.forumgreek.com
teliosmetonma 
teliosmetonma
βλέπω η αγαπημενη σου καρτα ειναι ο  Levia-Dragon - Daedalus. Εξηγησε μου γιατι. Παίζει σε καποια σεζον?

Chosen Duelist 
Chosen Duelist
Hταν το πρώτο deck που έμαθα ποτέ να παίζω και λάτρευα αυτό το τέρας γιατί έχει τη δυνατότητα αν έχεις Umi κάρτα πεδίου να καταστρέψεις τα πάντα και από τις μεριές και να μείνει μόνο του να κάνει επίθεση στους πόντους ζωής του αντιπάλου. Στο anime ακόμα δεν έχω δει τον Mako στις δύο σεζόν που έχω δει από duel monsters να παίζει με αυτό. Ανυπομονώ.

http://prig.forumgreek.com
teliosmetonma 
teliosmetonma
το εχει αυτό ο Mako ??  Συνέντευξη με τον Chosen Duelist 1807338962

Chosen Duelist 
Chosen Duelist
Δυστυχώς απ'ότι διαβάζω στο wikia όχι. Στο GX εμφανίζεται αυτή η κάρτα από άλλον Sad

http://prig.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης